<< terug naar hengstengalerij

Doaitsen 420 (Sport)       Afstamming Doaitsen 420 >>



Reserve Kampioen 2009
Goedgekeurd op afstammelingen


geboren 2001,  stokmaat 1,68m.

“Doaitsen is een imponerende en vorstelijke hengst met een prima beweging. De royaal gelijnde hengst heeft een mooie draf waarbij het achterbeen goed wordt gebruikt. De grootste hengst van zijn jaargang wordt geroemd om zijn lange voorbeen en zijn gangen: spectaculair en veelbelovend. Ook zijn uiterlijk mag er zijn, heel chic, met een edel hoofd en veel uitstraling”, aldus de hengstenkeuringscommissie.

De Reserve-Kampioen van 2009 is goedgekeurd op afstammelingen en inmiddels zijn er al twee zonen goedge - keurd voor de dekdienst: Sake 449 en Sjouke 453. Net als voorgaande jaren leverde Doaitsen ook het afgelopen seizoen weer vele kampioenen, zoals Fokdagkampioene Wolvega - Tjarda fan Ychten en de Kampioene van Denemarken - Rixt S.

Doaitsen heeft zijn verrichtingsexamen afgesloten met maar liefst 82,50 punten en het blijkt dat hij zijn bewegings - talent vererft: tijdens de nakomelingentesten scoren zijn kinderen evenredig aansprekend.

Doaitsen is enorm fijn te rijden: zijn stap is ruim en krachtig, zijn draf is ruim met veel afdruk en buiging en de galop wordt goed en in balans gesprongen. De hengst wordt door Marijke Folmer zeer verdienstelijk uitgebracht in de klasse Z-dressuur.
Fokker: K.Vanderploeg, Ithaca, USA.

Reserve Kampioen 2009
Goedgekeurd op afstammelingen